CZYLI ZACHOWAJ DYSTANS
poniedziałek, 25 maja 2009
czwartek, 21 maja 2009

Obiecałam Majanie przepis na kakaowe ciasto z jabłkami. Obietnicę złożyłam dawno, ale wpadłam w wir robienia szablonów i trudno mi się z niego wyrwać. Prawdę mówiąc, dobrze mi w nim i mam zamiar tą niespodziewaną aktywnośc wykorzystać. Wiadomo, że po czasach tłustych przychodzą chude, a póki co zaniedbuję ten blog i znikam w szablonowym. Wycisnę się jak cytrynę z pomysłów, zniechęcę do szablonów i wrócę do kocurka;) Ale wcześniej obiecany przepis.

Składniki:

1 kg jabłek
3 jajka
1 szklanka cukru
1 szklanka oliwy (oleju)
2,5 szklanki mąki
2 łyżeczki cynamonu
1 łyżka kakao
1 łyżeczka sody
1 łyżeczka proszku do pieczenia
trochę orzechów włoskich

Ubić całe jajka z cukrem, wlać szklankę oliwy, wsypać wymieszane wcześniej składniki sypkie, wszystko wymieszać. Na końcu dodać pokrojone w kostkę!  jabłka, trochę orzechów i znów wymieszać. Wlać ciasto do formy posmarowanej masłem i obsypanej bułką tartą. Piec ok. 1 godziny w temp. 180 stopni. Prościutkie i bardzo smaczne:)
Orzechy nie są konieczne.

 

środa, 13 maja 2009
Klamka zapadła, wiemy już kto będzie gościł Euro 2012, a kto odpadł. TVP swoim zwyczajem przerwała transmisję w waznym momencie, aby porozmawiać z przedstawicielami wybranych miast, a później zastanowić się, dlaczego własnie tak, a nie inaczej zdecydowano. Gdyby telewizja nie przerwała transmisji, to dowiedzielibyśmy się wszyscy u źródeł, gdyż zaczynała się konferencja prasowa Platiniego, a pytania można było zadawać wprost przedstawicielom UEFA. TVP woli jednak gdybać. Gdybaniem zajmuje czas antenowy od godziny i widać, że jest to proces rozwojowy. Do tego dochodzą żale odtrąconych. Kraków miedzy wierszami szuka zdrady. Chce mieć na piśmie, kto i dlaczego tak pewnego kandydata utrącił. Śląsk jeszcze milczy i pewnie w tym milczeniu zostanie. Łza się w oku kręci, na samo wspomnienie meczy i graczy, których tam się oglądało. Śląski stadion, to drugi narodowy po warszawskim. Tu było nie tylko zagłębie węglowe, ale i piłkarskie. No i przynosił szczęście, w co nadal wierzą piłkarze, takie nasze Wembley. Nie jestem ze Śląska i nie mam zamiaru agitować, ale gdy przyjdzie nam podczas Euro grać mecz o wszystko, to zatęsknimy za magią chorzowskiego stadionu. A że taki mecz przyjdzie, jest pewne.

A w TVP radość, jest nowy temat, ileż dyskusji można wieść, w studio, w plenerze, w sejmie, tyle wypełnionych godzin gadaniem.  I bez Platiniego damy sobie radę.
.
piątek, 08 maja 2009
Autorem tej grafiki jest Rosjanin Vlad Gierasimow, podpisujący się pod swoimi pracami Vlad Studio. Absolutnie wszystkie jego pomysły akceptuję. Tu znajduję to, co tak bardzo lubię w obrazkach: delikatny humor i pewną myśl, reflaksję, która się z nich wyłania. Nie sposób patrzeć na nie powierzchownie. Obrazy, fotografie moga służyć m.in. jako tapety. Oto mała próbka.niedziela, 03 maja 2009

Familiada.
Pytanie: najdłużej żyjące zwierzę.
Odpowiedż: smok.

Familiada dzień później.
Pytanie: wymarłe zwierzęta.
Odpowiedź (odpowiada ta sama osoba) - Smoki.

       :)))

 

piątek, 01 maja 2009
Wkurzona i zdeterminowana rozpoczęłam procedurę odzyskiwania poczty. Na wstępie utwierdziłam się w podejrzeniu, że wymyślinych przez siebie pomocniczych pytań już nie pamiętam;) Na szczęście obeszło się bez nich. Nie wiem na jakiej podstawie, ale zostałam powiadomiona, że błąd tkwi nie w haśle, a w loginie. Dobre i to, połowa nieszczęścia. Aby zostać zidentyfikowana musiałam jeszcze raz potwierdzić to co już wcześniej wpisałam w formularzu. We fragmencie najprostszym jakby się wydawało: imię, nazwisko, kraj zamieszkania i kod pocztowy. Dane jakie każdy pamięta. I co? No i nie było zgodności:)) Majana podpowiada mi, że może błąd tkwi w szczególe, czyli chodzi o kod pocztowy. Radzi podać kod Bevrly Hills, podobno skutkuje;) 
Zakończenia nie ma, w sytuacji patowej przerwałam procedurę. Podobno człowiek sam ściąga na siebie problemy. Nomen omen jako login wybrałam słowo kłopot pisane przez l + dodatkowe znaczki:) Kolejny dowód na to, że groteska w moim życiu zadomowiła się na stałe.
Customize.org