CZYLI ZACHOWAJ DYSTANS
czwartek, 29 kwietnia 2010

Miałam już nie pisać na tematy polityczne, ale czy można zmilczeć, kiedy czyta się takie teksty? Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" poparła kandydaturę prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na prezydenta. Jedyny kandydat wierny ideałom Sierpnia i Solidarności. Przewodniczący Śniadek chyba zapomniał, jaki twórcom związku zawodowego Solidarność przyświecał cel. To przede wszystkim niezależność i samorządność związku. Teraz stał się przybudówką jedynie słusznej partii. Jakże historia lubi się powtarzać. Kto by przypuszczał, że Solidarność tak upodobni się do peerelowskich związków zawodowych. Tamte służyły PZPR, ten PiSowi. Słychać chichot historii.

 

sobota, 24 kwietnia 2010

Od jakiegoś czasu w moim domu został zachwiany porządek rzeczy. Młody zawładnął moją porą nocną. Zamiast ja siedzieć przy komputerze, siedzi on. Najgorsze, że nie daje się usunąć, ileż ja się natrudzę, podobnie jak na tym obrazku:)

czwartek, 15 kwietnia 2010

Od kilku dni budzę się rano, włączam telewizor, czytam prasę i zastanawiam się, gdzie jestem, na jakiej planecie. Czy to mój kraj, czy to mój prezydent? Ten sam? Nie poznaję. Ani Jego, ani kraju. Ludzie jak w amoku, w koło histeria, która już poza granice się wylała, przybierając tam formę hipokryzji. Czy ja coś w ciągu pięciu lat przeoczyłam? Może byłam ślepa? A może głucha? Z dwudziestoprocentowym poparciem zwolenników jednej partii tragicznie zakończona słaba prezydentura, zrobiła się nieoczekiwanie najlepsza, ba, wybitna! Ja nie mam amnezji, akurat panowanie Najważniejszej Osoby w Państwie świetnie pamiętam, ze szczegółami. Nie przypomnę, zwłaszcza tych szczegółów, gdyż nie mówi się źle o zmarłych. Ale się też nie kłamie! A ktoś tu brzydko manipuluje nastrojami. Nie dajmy się zwariować, nawet po śmierci Naszego Papieża żałoba trwała krócej. Ja mam już dość.
Chyba przestanę włączać telewizor, będzie zdrowiej.

PS Nie mam zwyczaju snuć teorii spiskowych, ale ktoś tu komuś ściele dywanik do fotela prezydenckiego, z Wawelem w scenariuszu. Obym nie wykrakała.

środa, 14 kwietnia 2010

Niektórzy powinni przypomnieć sobie, kto leży na Wawelu, może pomogłoby to w podjęciu właściwej decyzji. Oto link, a przy okazji piękne fotografie.

wtorek, 13 kwietnia 2010

O zmarłych powinno się mówić tylko dobrze, dlatego dobrze się dzieje, że ludzie wspominają najcieplejsze momenty, najlepsze chwile związane z ofiarami tragedii. To jest zrozumiałe.
Jednak nie zapominajmy, jak społeczeństwo oceniało prezydenturę Lecha Kaczyńskiego. Świadczyły o tym sondaże i niewielkie szanse na reelekcję.
Dziś dowiadujemy się, że Para Prezydencka ma spocząć na Wawelu, w krypcie obok królów Polski. Tak zdecydowała rodzina.
Czy mam się wstydzić, że czuję wewnętrzny sprzeciw?...

13:56, irytek05
Link Komentarze (30) »
sobota, 10 kwietnia 2010
piątek, 09 kwietnia 2010

 

Mówi wnuk do dziadka:
- Kiedyś to mieliście źle. Nie było internetu, komórek, czatu ani gadu-gadu... Jak ty w ogóle babcię poznałeś???
- No jak nie było? Wszystko to było - odpowiada dziadek.
- Ale jak to?
- No przecież, babcia mieszkała w internacie, jak wracała ze szkoły to stałem na czatach, wychodziłem i z babcią gadu-gadu, a jakby nie komórka to i ciebie i twojego ojca by nie było.

 

 
1 , 2
Customize.org